• Koralowa Strefa Dziecka  w naszej szkole!!!
          • Koralowa Strefa Dziecka w naszej szkole!!!

Dzień 11 maja br. okazał się bardzo miły dla dzieci z naszej szkoły, bowiem odwiedziła nas ekipa Festiwalu Biegowego. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z dziećmi na temat zeszłorocznego Festiwalu Biegowego w Krynicy, w którym nasza szkoła wzięła udział w bardzo licznym gronie.

Spotkanie składało się z kilku części. Na początek nagrodzono prace zgłoszone do konkursu pastycznego  "Lodowy Puchar".

Lista nagrodzonych dzieci:

1. miejsce: Angelika Kotlarz – kl. 0

2. miejsce: Patryk Kuna – kl. II

3. miejsce: Przemek Sukiennik – kl. I gim

Wyróżnienia uzyskali:

- Marcelina Darowska – kl. IV

- Kinga Janik – kl. VI

- Kazimierz Koszut – kl. VI

- Julia Hasior – kl. 0

- Patrycja Iwańska- kl. IV

Następnie uczniowie mogli bawić się wraz z maskotką imprezy Rysiem Berdysiem przy muzyce w przygotowane przez wolontariuszy Festiwalu Biegowego zabawy ruchowe. Były to między innymi „Boogie Woogie”, „Głowa, ramiona, kolana, pięty” oraz "Macarena”, które zostały odebrane z ogromnym entuzjazmem zarówno przez młodsze jak i starsze dzieci.

Kolejną atrakcją było obejrzenie filmów dotyczących Festiwalu Biegowego oraz firmy Koral. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat Festiwalu, długości i różnorodności dystansów biegowych oraz innych konkurencji. Mogli też wysłuchać wywiadów ze znanymi sportowcami, którzy także uczestniczyli w Festiwalu między innymi Justyną Kowalczyk oraz Robertem Korzeniowskim. Dzieci zapoznały się także z historią firmy braci Koral, która jest partnerem maratonu.

Częścią finałową były długo wyczekiwane konkursy z nagrodami. Dzieci brały udział w quizie o Festiwalu Biegowym i Koralowych przysmakach. W tej zabawie bez względu na poprawność odpowiedzi, każdy uczestnik otrzymywał nagrodę: plecaki, piórniki, kredki, smycze oraz płytę promującą Festiwal Biegowy)

Po spotkaniu dzieci otrzymywały lody Koral oraz miały możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Rysiem Berdysiem.

ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA

ZDĘCIA ZE SPOTKANIA NA STRONIE FESTIWALU