• Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dnia 21 stycznia 2015r. o godz. 11.00 w remizie OSP w Wysokiem uczniowie Szkoły Podstawowej  zorganizowali uroczystą akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Najpierw odbyły się występy grup tanecznych, za przygotowanie których odpowiedzialna była instruktorka tańca, prowadząca dodatkowe zajęcia taneczne w naszej szkole- Patrycja Kruczek. Następnie przy kawie i ciastku Goście wysłuchali recytacji wierszy i starannie przygotowanych piosenek przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczniowie klasy 5 zaprezentowali komiczne przedstawienie pt. „Jak Babcia na nerwy zachorowała”. W rolę Babci, która zostawiła w kuchni wnukom list z prośbą, aby ugotowali makaron-nitki, wcieliła się Asia Janik z klasy 4. W rezultacie nieporozumienia chłopcy ugotowali nitki włóczki, robiąc przy tym zgrabne fikołki i śpiewając  piosenkę „Zuppa Romana”. Babcia, załamana pomysłami dzieci, przypłaciła to złym samopoczuciem. Uroczystość uświetnił też śpiew szkolnego chóru. Uroczystość została przygotowana przez panie  Ewę Kożuch i Mariolę Olesiak.
            Na zakończenie akademii uczniowie wręczyli Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki, upominki-serduszka, róże i słodycze. Później uczniowie klas 0-6 mogli uczestniczyć w Zabawie Choinkowej.