• Święto patrona szkoły oraz ślubowanie klasy I

• Jak co roku dzień 15 października jest świętem patrona naszej szkoły Królowej Jadwigi.  Z tej okazji uczniowie szkoły pod opieką pani mgr Bożeny Bączkowskiej przygotowali przedstawienie mające na celu Przybliżenie postaci Królowej Jadwigi. Na uroczystość zostali  zaproszeni Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, Sekretarz Gminy Limanowa Marek Ziaja, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej Edyta Król, Sołtys wsi Wysokie a zarazem Radny Gminy Limanowa Krzysztof Popardowski, Prezes OSP Wysokie Tadeusz Witecki oraz Członek Zarządu Pow. Limanowskiego Mieczysław Uryga.

Ten dzień był Wyjątkowy także dla uczniów klasy I oraz ich wychowawczyni pani mgr Janiny Cabały, gdyż jej podopieczni zostali oficjalnie przyjęci do szkolnej społeczności, są to Bugajski Daniel, Janik Katarzyna, Kotlarz Klaudia, Kotlarz Oliwia, Kotlarz Wiktoria, Smajdor Zuzanna, Szczerba Magdalena, Szołdrowski Adrian, Tokarczyk Filip. Uroczystego ślubowania dokonał dyrektor mgr Bogdan Kożuch który wręczył im także kamizelki odblaskowe które pomogą w bezpiecznym dotarciu do szkoły oraz powrotowi do domu. Uczniowie otrzymali od Wójta Gminy również  przybory szkolne. Wszystkim nowym uczniom szkoły podstawowej życzymy mile spędzonego czasu w szkole jak i bardzo wysokich wyników w nauce.

Galeria zdjęć⇒

• Gminny Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego

• Dnia 19 marca 2014 r. w Zespole Szkół w Rupniowie odbył się VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości  Stanisława Wyspiańskiego. W  tegorocznej edycji konkursu wzięła udział młodzież z trzynastu szkół z terenu gminy Limanowa. Naszą szkołe reprezentowali uczniowie z klasy V pod opieką Pani Sabiny Myszki. Konkurs uświetnili swoją obecnością  m.in.: Paweł Okraska – aktor, Lidia Bogacz – aktorka Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie,  Barbara Szota-Rekieć - Dyrektor ds. artystycznych Liceum Plastycznego w Wiśniczu i Małgorzata Mróz z Liceum Plastycznego w Wiśniczu oraz Stanisław Jacek Kołodziejczyk z Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa. Osoby te wraz z Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół – Edytą  Król znalazły się w Jury konkursu oceniającym  występy i prace uczniów.

Konkurs plastyczny - „Projekt witraża” na 2 pierwszych miejscach znalazły się uczennice naszej szkoły.

I miejsce- Patrycja Sułkowska klasa V.

II miejsce- Kinga Janik klasa V.

I miejsce- W kategori szkół podstawowych zdobyła nasza szkoła.