• Szkoła Podstawowa w Wysokiem w II edycji konkursu "List do Taty"

• Kim dla mnie jest Tata?

We wrześniu i październiku 2013 r. uczniowie  Szkoły Podstawowej w Wysokiem wzięli udział w II edycji konkursu  „List do Taty. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy Tato.Net Fundacja Cyryla i Metodego oraz Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP.

Celem konkursu było przede wszystkim skierowanie uwagi  na zagadnienia związane z niezastąpioną rolą ojca w życiu dziecka, propagowanie przykładów dobrego godzenia życia rodzinnego z pracą zawodową ojców rodzin.

Pracę uczniów rozpoczęto od przeprowadzenia zajęć z wychowawcą w klasach 5-6, na których opracowany zostały cykl tematyczny „Rola ojca w życiu dziecka i w rodzinie”. Uczniowie wymieniali sposoby w jaki doceniają wysiłek taty w wychowaniu oraz opowiadali o swoich relacjach z ojcem.

Następnie pod opieką nauczycieli języka polskiego, Sabiny Myszka i Ewy Sikorskiej, chętni uczniowie redagowali pisemne wypowiedzi najczęściej w formie listu na temat Kim dla mnie jest Tata. Prace zostały przekazane do najbliższego, zaangażowanego w konkurs biura senatorskiego, obejmującego powiaty chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki. Nadesłane prace z różnych szkół sprawdziło i oceniło jury powołane przez  senatora Andrzeja Pająka. W etapie okręgowym wyróżniona została m.in. praca ucznia naszej szkoły, Kazimierza Koszuta, który w konkursie zajął trzecie miejsce.

21 listopada br. gościliśmy w naszej szkole senatora Andrzeja Pająka, który osobiście wręczył uczestnikom konkursu nagrody rzeczowe dla zwycięzcy oraz dyplomy za udział dla pozostałych uczniów. Senator w swoim przemówieniu do uczniów podkreślił znaczącą rolę ojców w polskich rodzinach, a w szczególności w życiu i rozwoju emocjonalnym dziecka.

Swoją obecnością zaszczyciła nas także pani Edyta Król- dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, która również przekazała gratulacje zwycięzcy konkursu etapu okręgowego.

Sabina Myszka