• .:: Historia naszej szkoły ::.

ZDJĘCIA SZKOŁY

Szkoła istnieje od roku 1918 (na miejscu żydowskiej karczmy).Do roku 1924 była to szkoła jednoklasowa. Kuratorium okręgu szkolnego krakowskiego zreorganizowano szkołę z jednoklasowej na trzyklasową powszechna szkołę mieszaną. Formularz Ministerstwa Wyznań Religijnych i oświecenia publicznego z dnia 1 grudnia 1925 informuje, iż uczniów uczęszczających do szkoły było 90 (I-36, II-14, III-26, IV-14). W szkole pracował wówczas jeden nauczyciel i ksiądz katecheta (Franciszek Kondolewicz i ks. Jan Kwaziński).

Do roku 1930 szkoła nie posiadała żadnego oświetlenia sztucznego (elektrycznego, gazowego, czy naftowego). Znajdowały się w niej dwie sale lekcyjne i biblioteka szkolna, która liczyła 52 tomy. Nauczano języka polskiego, rachunków, religii, przyrody, geografii, historii, rysunków, śpiewu, gry i gimnastyki.

W czasie okupacji szkoła prowadzona była nadal, a liczba uczniów wzrosła do 158. Po wojnie w roku 1951 szkoła została zamknięta czasowo z powodu epidemii grypy i odry, ale już w roku następnym zaczęła funkcjonować. Przez okres lat 50 i 60-tych była to pełna szkoła ośmioklasowa. W następnych latach uczniowie klas VII i VIII dojeżdżali do szkoły w Kaninie.

Obecnie do klas 0-VI uczęszcza 90 uczniów, którzy uczą się w siedmiu klasach lekcyjnych. W 2001 oddano do użytku pracownię komputerową, uczniowie korzystają też ze szkolnej biblioteki.

Rok 2006 to generalny remont całego budynku - wymiana dachu, wymiana okien, ocieplenie i wykonanie elewacji, oraz przebudowa sanitariatów szkolnych.

Nad całą społecznością szkolną czuwa Dyrektor mgr Bogdan Kożuch. W szkole pracuje 13 nauczycieli z wymaganymi kwalifikacjami zawodowymi i 2 stałych pracowników obsługi.