• "Szkoły pełne talentów"

Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w akcji Lidla - "Szkoły pełne talentów"

Co zrobić, aby wesprzeć naszą szkołę?

każde 50 zł wydane w Lidlu na zakupy (w tym zakup chociaż jednego owocu lub warzywa) to 1 kupon TALENCIAK (zakupy alkoholu i wyrobów tytoniowych nie są wliczane do kwoty)

TALENCIAKA można przekazać szkole na kilka sposobów:

• Narodowe Czytanie

Po raz kolejny w naszej szkole uczniowie klas 4-8 włączyli się w akcję Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą zostały „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza upamiętniające dwusetną rocznicę wydania pierwszej publikacji (1822 r.) Uczniowie zaprezentowali 14 ballad m.in. ‘Pierwiosnek”, „Świteź”, „Świtezianka”, „Powrót taty”, „”Pani Twardowska”, „Kurhanek Maryli”, „Lilije”. W związku z tym, że bieżący rok został ogłoszony Rokiem Romantyzmu, zwieńczeniem akcji Narodowego Czytania 2022 stał się konkurs wiedzy o Adamie Mickiewiczu ogłoszony przez bibliotekę szkolną.

• Spis Powszechny

Dzie

z naszej szkoły biorą udział w konkursi

Narodowy Spis Powszechny

Szanowni Państwo,

uprzejmie przypominamy wszystkim Mieszkańcom, że od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 443 z późn. zm.).

• Segreguj odpady – to się opłaca!

Dnia 23 września br. gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę firmy zajmującej się organizacją odzysku
            i recyklingu odpadów opakowaniowych.

Celem prelekcji było promowanie segregacji odpadów, kształtowanie świadomości potrzeby segregowania odpadów i poddawania ich recyklingowi, uświadamianie wpływu każdego człowieka na jakość środowiska oraz promowanie zachowań przyjaznych środowisku.

Czwartek 28.03.2024